Tipy na tvoření s dětmi

10.02.2020

Zkazilo vám počasí plány na jarní prázdniny nebo na víkend? 

Máme pro vás pár tipů na domácí tvoření, které je u dětí tak oblíbené! 

Pokud byste neměli vše potřebné doma, najdete to v našem obchůdku:)

Barevné nitě - pozvánka pro jaro

Jednoduché a efektní! Můžete použít nějakou tu vlnku po babičce, nebo se stavte u nás pro duhové vlny/nitě.  Dál potřebujete už jen holé větvičky (kterých bude po dnešním větru všude dost) a s chutí do toho! 

Menším dětem se špatně zachází s velkým klubkem (i dospělák se nejednou zamotá), proto doporučujeme připravit si pár menších "klubíček". Začněte třeba "zámotkem" půlmetrovým a podle toho jak to půjde, můžete klubíčka zvětšit. Nebojte se je motat s dětmi - často je i tato část na dlouho zaujme, zvlášť, když mohou klubíčka motat na vašich prstech nebo je naopak motáte vy na jejich. A pokud vám v tuhle chvíli budou od tvoření utíkat, namotejte miniklubíčka sami - je to raz dva. 

Většinou je výhodné dětem začít a u toho ukázat, že je třeba první konec nitě pořádně omotat, aby se ozdoba neuvolňovala. Další barvy můžete buď navazovat nebo "přemotávat" přes sebe. Možná omotáte velké větve, možná jen malé větvičky -  z obojího budou krásné dekorace a příjemně strávený čas.

Barvy na sklo

Došly vám šablony z koupené sady a nevíte, jak barvy jednoduše využít dál? Co něco úplně snadného, co se dá zvládnout i bez šablon, jako tyhle kytičky?

Stačí obyčejná eurofolie (pozor, nesmí být matná - z té by obrázek nešel sloupnout - ale lesklá!), pro lepší manipulaci do ní vložte papír (či dva, či tři) a můžete se do toho pustit. Pro děti je většinou nejsložitější nakreslit (i obkreslit) obrys, kontura jde z tuby hůř, proto není od věci dětem kytičky večer předem předkreslit a ony už pak mohou jen vybarvovat.

Pokud máte v barvičkách hrudky (vytvoří se snadno, když se chvíli nepoužívají), pomůže vám špendlík s hlavičkou a na bubliny v obrázku se zase hodí špičatá špejle.

Obrázky nechte důkladně uschnout, podle množství barvy alespoň do druhého dne, a můžete zdobit. Nevypadá to okno hned veseleji:)?

Vyškrabovací obrázky 

Koupili jste si u nás vyškrabovací obrázek a zůstalo vám nevyužité platové "pero"? Připravte si vyškrabovací obrázek i doma! Potřebovat budete voskovky a tuš (pokud nemáte, stavte se v papírnictví). Papír klidně nechte děti po celé ploše "vybarvit" -  jednou si užijí, že můžou na voskovky tlačit ;-) ! Pak ho pro změnu celý potřete tuší (pozor, nejde vyprat), nechte zaschnout a pak už záleží na fantazii, jaké umělecké dílko vznikne:)

Našli jsme i videonávod, tak přidáváme odkaz. Pán na to jde - podle nás - trochu moc vědecky:), ale to podstatné (jak obrázek nabarvit) je krásně vidět. https://www.youtube.com/watch?v=bsNtNBL5Z2k

Stálice

Určitě nemusíme představovat naše "stálice" - barevné písky, sadu pro domácí výrobu mýdla nebo zvířátka na decoupage.

Nebo ano:)?